Menu

Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją posiadać

Luty 13, 2017 - Uncategorized
Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją posiadać

strony www sierakowice

 

Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją mieć

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było szukać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wprowadzeniem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a także tabletów, które w krótkim czasie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w aspekcie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony www Sierakowicej i rozmieszczenia jej treści do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń przenośnych. Narzędzie to nosi miano Responsive Web Desiagn (RWD).

 

Popularność RWD w minionych latach

Tendencja do korzystania z responsywnych stron www jest całkowicie zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Musisz wiedzieć, że prawie wszystkie urządzenia mobilne cechują się odmienną rozdzielczością i wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach przystosowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, by przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie nastręczało większych trudności. Stanowi to szalenie istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Jeżeli wierzyć rankingom, Polska w tym aspekcie posiada już szóstą pozycję w skali światowej. Nie umniejszaj tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z użycia RWD w technologii internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność i czytelność stron internetowych na małych ekranach urządzeń przenośnych. Za pomocą tego narzędzia, liczba kolumn automatycznie dopasowuje się do parametrów ekranu, co sprzyja inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy użyciu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się też wyżej, jeżeli chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są uruchamiane na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie tworzą też zbyt wysokich kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podwyższenia poziomu sprzedaży.