Menu

Strony internetowe oparte o WordPress. Wady i przewagi

Luty 1, 2018 - Komputery
Strony internetowe oparte o WordPress. Wady i przewagi

strony www sierakowice

źródło: http://www.przedborz.net/2018/03/15/pozycjonowanie-stron-internetowych-skuteczne-narzedzie-marketingowe/

—–

WordPress to najpowszechniejszy obecnie system zarządzania treścią (CMS), za pomocą jakiego jest dzisiaj obsługiwanych około 70 milionów strony www Sierakowice kartuzy. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod rozwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze z nich.

 

Darmowa obsługa

 

Główną zaletą systemu WP jest to, że nie trzeba płacić zarówno za jego instalację, jak również bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek i szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz eksploatacji

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, dlatego do dzisiaj cechuje go duża intuicyjność. Z eksploatacją strony www Sierakowicej, w minimalnym obszarze, poradzi sobie chociażby osoba bez jakiejś znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze uzupełnianie i przebudowa zawartości, zajmuje tylko chwilkę. Sama instalacja oprogramowania również jest niezwykle funkcjonalna. Wystarczy pobrać plik z systemem oraz rozpakować go w odpowiednim miejscu na serwerze.

 

Rozbudowana infrastruktura wtyczek oraz szablonów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy dowolnie korzystać. Umożliwiają one podnieść funkcjonalność serwisu o różne moduły. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się niestety pewne ryzyko. Niektóre wtyczki potrafią być nieaktualne, i tym samym nie działać poprawnie lub zawierać potencjalne luki narażające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu odnajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli dopasowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, iż ciężko firmie za ich pomocą wyróżnić się od rywali. Modyfikacja płatnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, skupił wokół siebie wielką społeczność klientów. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni prywatnymi odczuciami oraz udzielają wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących problemów w eksploatacji platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze poważnym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą także liczyć na błyskawiczne wyniki pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na początku wysoce oceniane przez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu wygodnych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–