Menu

Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na swojej witrynie

Maj 13, 2017 - Uncategorized
Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na swojej witrynie

strony www sierakowice

Czasy, w których strony www Sierakowice składały się jedynie z zwykłego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny oraz wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Dzisiaj każda szanująca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i przykuwa uwagę. Właśnie wygląd strony jest elementem, który ma znaczny wpływ na zachęcenie potencjalnego klienta.

 

Ważne cechy idealnej strony www

Agencja reklamowa, Projektując firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej wizerunkiem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta jak arkusz programu tekstowego, bo mówić to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może także nieść za dużo grafik i informacji, ponieważ będzie robić wrażenie nieuporządkowanej i ciężkiej dla oka. Strona internetowa powinna mieć krótko przedstawione, najważniejsze informacje odnośnie działalności danej instytucji oraz kilka przycisków naprowadzających klienta do zawartości, których poszukuje. Przypisanie informacji do prawidłowych działów jest znacznie istotne, gdyż ułatwia wyszukiwanie oraz nawigację na stronie. Kolejnym istotnym aspektem jest aktualizacja jej zawartości. Wiele firm po wykonaniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny klient, który zobaczy, że ostatnie teksty były sprzed kilku miesięcy czy nawet lat może stwierdzić, że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na witrynach internetowych marek i instytucji jest przerost formy. Właściciele chcąc pokazać możliwości swoich marek chcą zaprezentować wszystko naraz, a więc niestety odstrasza i utrudnia szukanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć też nie jest dobrym pomysłem. Skomplikowane animacje, które wymagają dłuższego załadowania również wpływają niekorzystnie na odbiór witryny. Zlecenie wykonania profesjonalnej strony www Sierakowicej to w współczesnych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli marek zaniedbuje tę metodę zaprezentowania się. To duży błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych klientów zaczyna od szukania informacji w sieci. Warto więc zainwestować w prawidłowo wykonaną witrynę, gdyż ta inwestycja na pewno się zwróci.